Dwudniowa przygoda z ŁUTW

Powykopaliskowe widoki w Bełchatowie, przepiękna przyroda Bukowej Góry, wjazd wyciągiem krzesełkowym na Górę Kamieńsk...

To tylko część atrakcji jakie czekały na uczestników wycieczki, która odbyła się w miniony weekend. Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował w ramach projektu współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi dwudniowy wyjazd dla Słuchaczy ŁUTW.

Wycieczkowicze wczesnym porankiem wyjechali z Łęczycy, przed południem dojechać do Bełchatowa. Tam Nasi Słuchacze udali się na Taras Widowiskowy, by móc podziwiać powykopaliskowe widoki. Kolejnym punktem wycieczki była Bukowa Góra, która bogata jest w przepiękne krajobrazy przyrody. Jednak żeby je zobaczyć nasi turyści najpierw musieli zdobyć szczyt Bukowej Góry. Później wszyscy udali się do Przedborza, by tam zwiedzić Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO. Po krótkiej lekcji wschodniej kultury, Słuchacze udali się na strawę i odpoczynek, zaplanowany w schronisku Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje. Wycieczkowicze tuż po śniadaniu udali się do Sulejowa, by tam zwiedzić Zespół Klasztorny Opactwa Cystersów. Ostatnim przystankiem dla ŁUTW był Piotrków Trybunalski.

W trakcie wycieczki odbyło się wiele ciekawych konkursów z nagrodami dla uczestników, m. in. konkurs sprawnościowy nordic walking oraz wiedzowy o Nadpilickiej Puszczy.

Projekt „Międzypokoleniowa wycieczka ekologiczno - edukacyjna po Nadpilickiej Puszczy” współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.