ŁĘCZYCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Kliknij, aby edytować treść...
Dnia  2 lutego 2020 roku  zapraszamy swoich członków
na wyjazd do Teatru Muzycznego  do  Łodzi na
koncert noworoczny - godz 17  cena wyjazdu 60 zł 
    Informujemy swoich członków ,że w okresie
20 do 29 sierpnia 2020 r organizujemy turnus wypoczynkowy we Władysławowie.
Zapraszamy chętnych.Koszt wyjazdu 610.00 zł.
Panie  z  Sekcji   Rękodzieła  wykonują  na  zajęciach  przepiękne  ozdoby. Ostatnio  były   to  bukiety  z   liści.
Zarząd  uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
Zarząd uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
INFORMACJA !
W dniu 22.XII.2019r. organizujemy wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi
na spektakl pt.:"Wszystko zostaje w domu".
                    Cena biletu 28zł.                     
Wyjazd o godz. 17.00 spod Urzędu Miasta 
UWAGA !!!
Informujemy , że biuro ŁUTW jest czynne w poniedziałki i wtorki w godz. 10.00 - 12.00.
Tel. kontaktowy : 608 659 943
Dnia 9 października 2019r. 50-cio osobowa grupa słuchaczy UTW pojechała na wycieczkę. Zwiedzaliśmy Katedrę w Łowiczu, Żelazową Wolę - miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, Kościół w Niepokalanowie oraz Arboretum w Rogowie gdzie obejrzeliśmy kolekcję różnobarwnych drzew i krzewów, które zachwyciły każdego. Pogoda Nam sprzyjała a humor dopisywał. Dzień okazał się bardzo ciekawy i udany a to za sprawą Prezesa UTW, Pana Włodzimierza Sroczyńskiego, który jest przewodnikiem turystycznym po woj. łódzkim i opowiedział Nam wiele ciekawostek a także ukazał powiązania historyczne i kulturowe z Łęczycą tych miejsc , które zwiedzaliśmy.
Zarząd UTW organizuje dnia 15.XI.2019r. o godz. 17.00    w Domu Kultury zabawę andrzejkową.
    Wstęp 12zł.   
Wpłaty do 10.XI.2019r.
1 października 2019r. o godz. 17.00 rozpoczął się X rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
ZA NAMI WSPANIAŁA WYCIECZKA DO MALBORKA I ELBLĄGA!

Słuchacze ŁUTW w dniach 10-11.06.2017r. zwiedzili Malbork wraz z najpotężniejszą twierdzą krzyżacką średniowiecznej Europy
i Elbląg. Czterogodzinna wędrówka po zamkach niskim, średnim i wysokim pod przewodnictwem P. Pawlikowskiej, mającej korzenie łęczyckie, uzmysłowiła nam niezwykły kunszt średniowiecznych budowniczych. Zajmujący obszar ponad 20 hektarów zespół warowny tworzący zadziwiający kompleks trzech zamków połączonych systemem rozbudowanych fortyfikacji w jeden organizm, był nie do zdobycia. Poważnie zniszczony w trakcie ostatniej wojny, został odbudowany jako bezcenny pomnik historii europejskiej. Dziś to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. W grudniu 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Elbląg przywitał nas słoneczną pogodą. W oczekiwaniu na rejs, zwiedziliśmy gotycki kościół parafialny, muzeum przedstawiające czasy osadnictwa dające początek osadzie, jej historię, wyglad miasta przed II wojną światową i po zniszczeniach wojennych. Obejrzeliśmy panoramę miasta z wieży, a następnie rozpoczęliśmy rejs statkiem kanałem Elbląsko-Ostródzkim. Podróż statkiem jest jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Kanał wraz z okolicą jest siedliskiem rzadkich gatunków zwierząt chronionych. Jesteśmy pełni podziwu dla budowniczych kanału, ich wyobraźni wykraczającej poza czasy, w jakich przyszło im realizować to niezwykle śmiałe przedsięwzięcie. Rejs statkiem po trawie, pokonującym różnicę wysokości między jeziorami pozostawia niezatarte wrażenie. Zorganizowana wycieczka pozwoliła nam przeżyć wspaniałe przygody.

Foto: Włodzimierz Sroczyński, Antonina Łuczak, Piotr Łuczak