ŁĘCZYCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Kliknij, aby edytować treść...
15 listopda 2019 r. świętowaliśmy "Andrzejki". Przeróżne ciasteczka i przekąski przygotowały Panie z sekcji kulinarnej pod kierunkiem
p.Haliny Kaczan oraz p.Ewa Rytczak. Był to wspaniały wieczór i dobra zabawa. Każdy uczestnik spotkania był w wyśmienitym nastroju.
Języka angielskiego uczymy się w trzech grupach.Różny jest stopień zaawansowania wiedzy jednak wszyscy chętnie przykładają się do nauki.
Dnia  2 lutego 2020 roku  zapraszamy swoich członków
na wyjazd do Teatru Muzycznego  do  Łodzi na
koncert noworoczny - godz 17  cena wyjazdu 60 zł 
    Informujemy swoich członków ,że w okresie
20 do 29 sierpnia 2020 r organizujemy turnus wypoczynkowy we Władysławowie.
Zapraszamy chętnych.Koszt wyjazdu 610.00 zł.
Panie  z  Sekcji   Rękodzieła  wykonują  na  zajęciach  przepiękne  ozdoby. Ostatnio  były   to  bukiety  z   liści.
Zarząd  uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
Zarząd uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
INFORMACJA !
W dniu 22.XII.2019r. organizujemy wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi
na spektakl pt.:"Wszystko zostaje w domu".
                    Cena biletu 28zł.                     
Wyjazd o godz. 17.00 spod Urzędu Miasta 
UWAGA !!!
Informujemy , że biuro ŁUTW jest czynne w poniedziałki i wtorki w godz. 10.00 - 12.00.
Tel. kontaktowy : 608 659 943
Dnia 9 października 2019r. 50-cio osobowa grupa słuchaczy UTW pojechała na wycieczkę. Zwiedzaliśmy Katedrę w Łowiczu, Żelazową Wolę - miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, Kościół w Niepokalanowie oraz Arboretum w Rogowie gdzie obejrzeliśmy kolekcję różnobarwnych drzew i krzewów, które zachwyciły każdego. Pogoda Nam sprzyjała a humor dopisywał. Dzień okazał się bardzo ciekawy i udany a to za sprawą Prezesa UTW, Pana Włodzimierza Sroczyńskiego, który jest przewodnikiem turystycznym po woj. łódzkim i opowiedział Nam wiele ciekawostek a także ukazał powiązania historyczne i kulturowe z Łęczycą tych miejsc , które zwiedzaliśmy.
Zarząd UTW organizuje dnia 15.XI.2019r. o godz. 17.00    w Domu Kultury zabawę andrzejkową.
    Wstęp 12zł.   
Wpłaty do 10.XI.2019r.
1 października 2019r. o godz. 17.00 rozpoczął się X rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wakacje, wakacje i po wakacjach...
02.10.2015r. miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 oraz Jubileusz 5-lecia istnienia Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Swoją obecnością zaszczycili Nas m.in.: Starosta Powiatu Łęczyckiego - Wojciech Zdziarski, Burmistrz Miasta Łęczycya - Krzysztof Lipiński, poseł na Sejm RP - Agnieszka Hanajczyk, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego - Ilona Rafalska.
Obchody Jubileuszowe zgodnie z tradycją rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego i hymnu studenckiego - Gaudeamus igitur. Profesjonalne wykonanie hymnów było możliwe dzięki pomocy uczniów z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej pod opieką nauczyciela muzyki - Marcina Tobera. Następnie przemówienie wygłosił Prezez ŁUTW - Włodzimierz Sroczyński, w którym podsumował dotychczasowe osiągnięcia Stowarzyszenia i podziękował osobom, które przyczyniły się do rozwoju ŁUTW. Głos zabrali także przybyli goście. Z ich ust płynęły słowa uznania dla całego Uniwersytetu. Wymieniono się wzajemnie upominkami i uściskami dłoni.
Uroczystość uświetnił koncert jazzowy. Seniorzy mogli usłyszeć takie utwory, jak: "Kasztany", "Zmierzch" czy "O sole mio" i oczywiście jubileuszowe "Sto lat".
Na zakończenie "Przyjaciele ŁUTW" wraz z Prezesem Włodzimierzem Sroczyńskim zdmuchnęli świeczki na urodzinowym torcie i poczęstowali zgromadzonych gości. W międzyczasie Studenci i zaproszeni goście mogli podziwiać prezentację prac gruy rękodzieła artystycznego, malarstwa, rysunku i rzeźby.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Naszej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.