ŁĘCZYCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

                                                                                    INFORMACJA
Osoby wyjeżdżające do Władysławowa proszone są  o dokonanie  wpłaty zaliczki w kwocie 310,00 zł      do końca m-ca lutego 2020 r.
BIURO  UTW  CZYNNE JEST CODZIENNIE W GODZ  9-14
                                Uwaga
Zajęcia komputerowe w dniach 13 stycznia  2020 r i 20 stycznia 2020 r odbędą się w Domu Kultury z uwagi na ferie szkolne.
Prosimy osoby zapisane  o uregulowanie odpłatności w    kwocie 60 złotych na wyjazd do Teatru Muzycznego w dniu 2 lutego 2020 roku.
Serdecznie  zapraszamy swoich słuchaczy na spotkanie noworoczne
w dniu 31 stycznia 2020 r o godz 17w Domu Kultury;
Opłata 12 zł.Zapisy od dnia 7 stycznia w biurze UTW
 Spełnienia wszystkich marzeń ,zdrowia i pomyślności
 w Nowym Roku 2020
życzy swoim słuchaczom
Zarząd UTW
23 grudnia 2019 roku to dzień w którym  słuchacze Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku już po raz 10 złożyli wizytę dzieciom spędzającym święta na oddziale pediatrii łęczyckiego szpitala .
Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami  wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Dnia 22 grudnia 2019 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi
obejrzeliśmy komedię ''Wszystko w rodzinie".
Spektakl  pełen  humoru i dowcipu podobał  się wszystkim.
Serdeczne życzenia szczęśliwych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w rodzinnej atmosferze ,
wiele ciepła i radości
życzy
Zarząd UTW
ZARZĄD UTW PROSI SŁUCHACZY O UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI ZA UDZIAŁ W PŁATNYCH ZAJĘCIACH
Trwają bezpłatne zajęcia obsługi komputera.
Zapraszamy chętnych słuchaczy  w każdy poniedziałek do  Szkoły Podstawowej nr 3
Więcej informacji pod nr telefonu 
                      608 659 943
15 listopda 2019 r. świętowaliśmy "Andrzejki". Przeróżne ciasteczka i przekąski przygotowały Panie z sekcji kulinarnej pod kierunkiem
p.Haliny Kaczan oraz p.Ewa Rytczak. Był to wspaniały wieczór i dobra zabawa. Każdy uczestnik spotkania był w wyśmienitym nastroju.
Języka angielskiego uczymy się w trzech grupach.Różny jest stopień zaawansowania wiedzy jednak wszyscy chętnie przykładają się do nauki.
Dnia  2 lutego 2020 roku  zapraszamy swoich członków
na wyjazd do Teatru Muzycznego  do  Łodzi na
koncert noworoczny - godz 17  cena wyjazdu 60 zł 
    Informujemy swoich członków ,że w okresie
20 do 29 sierpnia 2020 r organizujemy turnus wypoczynkowy we Władysławowie.
Zapraszamy chętnych.Koszt wyjazdu 610.00 zł.
Panie  z  Sekcji   Rękodzieła  wykonują  na  zajęciach  przepiękne  ozdoby. Ostatnio  były   to  bukiety  z   liści.
Zarząd  uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
Zarząd uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
INFORMACJA !
W dniu 22.XII.2019r. organizujemy wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi
na spektakl pt.:"Wszystko zostaje w domu".
                    Cena biletu 28zł.                     
Wyjazd o godz. 17.00 spod Urzędu Miasta 
UWAGA !!!
Informujemy , że biuro ŁUTW jest czynne w poniedziałki i wtorki w godz. 10.00 - 12.00.
Tel. kontaktowy : 608 659 943
Dnia 9 października 2019r. 50-cio osobowa grupa słuchaczy UTW pojechała na wycieczkę. Zwiedzaliśmy Katedrę w Łowiczu, Żelazową Wolę - miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, Kościół w Niepokalanowie oraz Arboretum w Rogowie gdzie obejrzeliśmy kolekcję różnobarwnych drzew i krzewów, które zachwyciły każdego. Pogoda Nam sprzyjała a humor dopisywał. Dzień okazał się bardzo ciekawy i udany a to za sprawą Prezesa UTW, Pana Włodzimierza Sroczyńskiego, który jest przewodnikiem turystycznym po woj. łódzkim i opowiedział Nam wiele ciekawostek a także ukazał powiązania historyczne i kulturowe z Łęczycą tych miejsc , które zwiedzaliśmy.
Zarząd UTW organizuje dnia 15.XI.2019r. o godz. 17.00    w Domu Kultury zabawę andrzejkową.
    Wstęp 12zł.   
Wpłaty do 10.XI.2019r.
1 października 2019r. o godz. 17.00 rozpoczął się X rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W dniu 04.10.2016r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy, prezes Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Włodzimierz Sroczyński uroczyście otworzył nowy rok akademicki 2016/2017. Tegoroczną inaugurację swoją obecnością zaszczycili: Katarzyna Wieczorek z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego z Łodzi; Ilona Rafalska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego; Krzysztof Urbański, wiceburmistrz miasta Łęczyca; Monika Kilar-Błaszczyk, sekretarz Gminy Łęczyca,jednocześnie reprezentująca wójta Gminy Łęczyca - Jacka Rogozińskiego i Przemysława Błaszczyka, senatora RP oraz Janusz Jankowski, kierownik
Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Łęczycy. Nie zabrakło także innych bardzo ważnych osób dla społeczności ŁUTW, m.in.: Olgi Kurowskiej - dyrektora Domu Kultury w Łęczycy, Krystyny Wenerskiej - przewodniczącej Komisji Rewizyjnej ŁUTW, Małgorzaty Kaźmierczak - lektora języka angielskiego i delegacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie. Inauguracja tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu studenckiego "Gaudeamus igitur". Uroczystość
uświetnił wykład doktora Piotra Czepasa z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Opowiadał on o "Łęczyckich wiatrakach" dawniej i dziś. Ściślej mówiąc, przybyli goście mogli wzbogacić swoją wiedzę nt. budowy i konstrukcji wiatraków, ich historii oraz zastosowania, a także mogli obejrzeć niezwykle interesujący pokaz slajdów dawnych i współczesnych wiatraków Ziemi Łęczyckiej. W dalszej części spotkania inauguracyjnego, prezes Włodzimierz Sroczyński wręczył legitymacje członkowskie nowym Słuchaczom ŁUTW, życząc im wytrwałości w pogłębianiu wiedzy na zajęciach, wykładach i warsztatach organizowanych przez Uniwersytet. Zostało zrobione również pamiątkowe zdjęcie przybyłych gości i Słuchaczy, które zostanie wykorzystane na kalendarzykach na rok 2017 z informacją o przekazywaniu 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego, jaką jest Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Po części oficjalnej, zgromadzona społeczność i przyjaciele ŁUTW mogli posilić się herbatą, kawą i słodkościami. Mieli doskonałą okazję do odbycia wspólnych rozmów i do dzielenia się wakacyjnymi wspomnieniami. Nasi Studenci spędzili ten czas w miłej i ciepłej atmosferze. Zarząd ŁUTW życzy wszystkim swoim Słuchaczom sukcesów w życiu prywatnym i akademickim :-) !

Foto: Dagmara Zmuda