Długi spacer po ogrodzie botanicznym na dachu biblioteki w Warszawie, udział i obserwacja ciekawych eksperymentów, a także "trójwymiarowy pobyt" w... kosmosie!
   
   Nasi Słuchacze w ubiegłą sobotę udali się w podróż do Warszawy. Radośni i wypoczęci turyści w pierwszej kolejności odwiedzili dach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, by tam odbyć wiosenny spacer wśród pięknych i niespotykanych roślin. Ogród wywarł na spacerowiczach ogromne wrażenie, a wspaniała pogoda była dopełnieniem uroku tego miejsca. Później wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik. Studenci ŁUTW z nieskrytą ciekawością i zapałem przyglądali się fascynującym eksperymentom. Sami z chęcią brali w nich udział. Doświadczenia przyniosły uczestnikom wiele radości. Słuchacze zwiedzili również wystawy.
   Po emocjonujących badaniach Studenci poszli do Planetarium, gdzie dowiedzieli się wiele o kosmosie. Obejrzeli trójwymiarowy film o gwiazdach, planetach i innych istnieniach pozaziemskiej przestrzeni. Każdy siedzący na widowni czuł się, jakby odbył swoją prywatną podróż do wszechświata.
   W cudownym nastroju wycieczkowicze powrócili do Łęczycy.