ŁĘCZYCKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Kliknij, aby edytować treść...
15 listopda 2019 r. świętowaliśmy "Andrzejki". Przeróżne ciasteczka i przekąski przygotowały Panie z sekcji kulinarnej pod kierunkiem
p.Haliny Kaczan oraz p.Ewa Rytczak. Był to wspaniały wieczór i dobra zabawa. Każdy uczestnik spotkania był w wyśmienitym nastroju.
Języka angielskiego uczymy się w trzech grupach.Różny jest stopień zaawansowania wiedzy jednak wszyscy chętnie przykładają się do nauki.
Dnia  2 lutego 2020 roku  zapraszamy swoich członków
na wyjazd do Teatru Muzycznego  do  Łodzi na
koncert noworoczny - godz 17  cena wyjazdu 60 zł 
    Informujemy swoich członków ,że w okresie
20 do 29 sierpnia 2020 r organizujemy turnus wypoczynkowy we Władysławowie.
Zapraszamy chętnych.Koszt wyjazdu 610.00 zł.
Panie  z  Sekcji   Rękodzieła  wykonują  na  zajęciach  przepiękne  ozdoby. Ostatnio  były   to  bukiety  z   liści.
Zarząd  uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
Zarząd uniwersytetu prosi swoich członków o wpłatę czesnego w wysokości30 zł za rok akademicki 2019/2020.
INFORMACJA !
W dniu 22.XII.2019r. organizujemy wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi
na spektakl pt.:"Wszystko zostaje w domu".
                    Cena biletu 28zł.                     
Wyjazd o godz. 17.00 spod Urzędu Miasta 
UWAGA !!!
Informujemy , że biuro ŁUTW jest czynne w poniedziałki i wtorki w godz. 10.00 - 12.00.
Tel. kontaktowy : 608 659 943
Dnia 9 października 2019r. 50-cio osobowa grupa słuchaczy UTW pojechała na wycieczkę. Zwiedzaliśmy Katedrę w Łowiczu, Żelazową Wolę - miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, Kościół w Niepokalanowie oraz Arboretum w Rogowie gdzie obejrzeliśmy kolekcję różnobarwnych drzew i krzewów, które zachwyciły każdego. Pogoda Nam sprzyjała a humor dopisywał. Dzień okazał się bardzo ciekawy i udany a to za sprawą Prezesa UTW, Pana Włodzimierza Sroczyńskiego, który jest przewodnikiem turystycznym po woj. łódzkim i opowiedział Nam wiele ciekawostek a także ukazał powiązania historyczne i kulturowe z Łęczycą tych miejsc , które zwiedzaliśmy.
Zarząd UTW organizuje dnia 15.XI.2019r. o godz. 17.00    w Domu Kultury zabawę andrzejkową.
    Wstęp 12zł.   
Wpłaty do 10.XI.2019r.
1 października 2019r. o godz. 17.00 rozpoczął się X rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
   Długi spacer po ogrodzie botanicznym na dachu biblioteki w Warszawie, udział i obserwacja ciekawych eksperymentów, a także "trójwymiarowy pobyt" w... kosmosie!
   
   Nasi Słuchacze w ubiegłą sobotę udali się w podróż do Warszawy. Radośni i wypoczęci turyści w pierwszej kolejności odwiedzili dach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, by tam odbyć wiosenny spacer wśród pięknych i niespotykanych roślin. Ogród wywarł na spacerowiczach ogromne wrażenie, a wspaniała pogoda była dopełnieniem uroku tego miejsca. Później wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik. Studenci ŁUTW z nieskrytą ciekawością i zapałem przyglądali się fascynującym eksperymentom. Sami z chęcią brali w nich udział. Doświadczenia przyniosły uczestnikom wiele radości. Słuchacze zwiedzili również wystawy.
   Po emocjonujących badaniach Studenci poszli do Planetarium, gdzie dowiedzieli się wiele o kosmosie. Obejrzeli trójwymiarowy film o gwiazdach, planetach i innych istnieniach pozaziemskiej przestrzeni. Każdy siedzący na widowni czuł się, jakby odbył swoją prywatną podróż do wszechświata.
   W cudownym nastroju wycieczkowicze powrócili do Łęczycy.